Wycieraczki aluminiowe

Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty – wycieraczki aluminiowe dostępne w naszym sklepie to produkty najwyższej jakości, dostępne w różnych rozmiarach i wariantach cenowych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje wycieraczek aluminiowych

Zależnie od tego, czy wycieraczka aluminiowa - znana także jako wycieraczka systemowa – będzie stosowana na zewnątrz czy wewnątrz budynku, należy dobrać odpowiednie wkłady, których zadaniem jest usuwanie cząsteczek brudu z obuwia. Istnieją trzy standardowe materiały, z których produkuje się stosowane w wycieraczkach wkłady – szczotka, ryps oraz guma (winyl).

Wycieraczki aluminiowe, które można stosować tylko wewnątrz budynku, to wycieraczka z wkładem rypsowym oraz wycieraczka z wkładem gumowo-rypsowym lub szczotkowo-rypsowym. Do stosowania w dowolnym miejscu nadają się wycieraczki aluminiowe z wkładek szczotkowym lub szczotkowo-gumowym, natomiast do strefy znajdującej się na zewnątrz budynków można montować jedynie wycieraczki aluminiowe z wkładem gumowym.

Kolorystyka wkładów do wycieraczek aluminiowych

Choć wycieraczki aluminiowe dość często spotykane są w standardowej, czarnej wersji kolorystycznej, nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydowali się Państwo na urozmaicenie w postaci zmiany koloru poszczególnych wkładów. I tak: wkłady szczotkowe dostępne są na rynku w kolorze czarnym, szarym, brązowym, czerwonym, niebieskim, zielonym, żółtym, pomarańczowym i białym.

Wkład rypsowy także dostępny jest w różnych kolorach. Wśród nich wymienić należy czarny, antracyt, szary, brązowy, czarno-złoty, kokos, czerwony, niebiesko-szary, jasno-szary i beżowy. Wkład gumowy spotyka się jedynie w kolorze czarnym lub szarym.

W jaki sposób montuje się wycieraczki aluminiowe?

Dostępne dla Państwa w naszej ofercie wycieraczki aluminiowe złożone są z połączonych stalową linką profili aluminiowych, na których wierzchu umieszcza się wybrany przez Klienta wkład czyszczący. Pomiędzy poszczególnymi profilami dodatkowo umiejscawia się wykonaną z gumy tulejkę dystansową, która umożliwia wycieraczce pracowanie pod naciskiem obuwia.

Tak zbudowane wycieraczki aluminiowe montuje się w specjalnej ramce montażowej, która powinna być dostosowana do wysokości profilu oraz wymiarów wycieraczki. Do najpopularniejszych profili zalicza się wysoki (22 mm), adekwatny do standardowych rozwiązań, oraz niski (12 mm), przeznaczony na kafle z klejem.